Rajd rowerowy Od Solidarności do Wolności

Dotacja z Fundacji Wspomagania Wsi dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Towarzystwo Sportowo – Rekreacyjne „Prosna” zaprasza miłośników książek i rowerów 8 czerwca 2014r o godz. 14.00 na międzypokoleniowy rajd rowerowy pn.: „Od Solidarności do Wolności” upamiętniający miejsca związane z walką o niepodległość. Impreza jest organizowana w ramach konkursu „Razem 89”, ogłoszonego w 25 rocznicę demokratycznych przemian w Polsce. Zaplanowano również spotkanie z ludźmi , którzy tworzyli Wieruszowską „Solidarność”. Trasa rajdu : Aleja Solidarności w Wieruszowie – Sokolniki – Czastary – Krajanka – Pfleiderer Prospan SA – Wieruszów . Dystans to ok. 33 km. Na trasie rajdu min. Obelisk Marszałka Piłsudskiego w Sokolnikach, „Dąb Wolności” w Czastarach, pomnik poległych żołnierzy w Krajance. Projekt dofinansowany został przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Burmistrza Wieruszowa. Dla wytrwałych na mecie czeka konkurs z nagrodami oraz posiłek. Zapisy na starcie – Rynek Wieruszowski.

Więcej o: ,