Przeczytałem – polecam czyli z lekturą za pan brat – podsumowanie

W dniu 20 czerwca 2006 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lututowie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn. Przeczytałem-polecam czyli z lekturą za pan brat”. Konkurs ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i zorganizowany przy współudziale: Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz Gminnych Bibliotek Publicznych w: Bolesławcu, Czastarach, Galewicach, Lututowie, Łubnicach i Sokolnikach.

Konkurs miał charakter zarówno czytelniczy jak i plastyczny. Zadaniem uczestnika było napisanie tekstu zachęcającego do przeczytania jednej z książek z kanonu lektur oraz przygotowanie plakatu reklamującego dana książkę.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV i V szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Na konkurs wpłynęło ogólnie 69 prac z 16 szkół podstawowych powiatu.
– Gmina Wieruszów: SP w Pieczyskach, SP w Cieszęcinie, SP Nr 1, im. J. Korczaka w Wieruszowie, SP nr 2 w Wieruszowie, SP w Wyszanowie, SP w Teklinowie.
– Gmina Lututów: SP w Niemojewie, SP w Lututowie, SP w Hucie.
– Gmina Czastary: SP w Radostowie, SP w Pracicach.
– Gmina Łubnice: SP w Wójcinie, SP w Dzietrzkowicach.
– Gmina Galewice: SP w Ostrówku, SP w Biadaszkach.
– Gmina Sokolniki: ZS w Sokolnikach.

Pierwszy etap konkursu przebiegał na szczeblu gminy. Każda biblioteka w gminie wyłoniła finalistów, których prace zakwalifikowały się do eliminacji na szczeblu powiatu. Do finału zakwalifikowały się 24 prace.
Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Beata Graczyk – polonistka z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, Łukasz Sikora- polonista z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, Wiesława Kopacka –plastyk z Wieruszowskiego Domu Kultury, Elżbieta Wierzba – bibliotekarz z Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce:
1. Nowojewski Patryk – SP nr 1 w Wieruszowie, gm. Wieruszów
2. Mierzwa Kinga – SP w Hucie, gm. Lututów
II miejsce:
1. Sewel Natalia – SP w Pieczyskach, gm. Wieruszów
2. Anna Łyjak – SP nr 1 w Wieruszowie, gm. Wieruszów
3. Syguła Milena – SP w Dzietrzkowicach, gm. Łubnice
III miejsce: Zych Paulina – SP w Dzietrzkowicach, gm. Łubnice

Wyróżnienia:
1. Gnych Aleksandra – SP nr 1 w Wieruszowie, gm. Wieruszów
2. Poraszka Przemysław – SP w Pieczyskach, gm. Wieruszów

Nagrody dla finalistów konkursu ufundowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. Na szczeblu gminnym nagrody fundowały Gminne Biblioteki Publiczne.
Na podsumowanie konkursu przybyły dzieci, które brały udział w konkursie wraz z opiekunami, dyrektorami szkół, rodzicami. Przybyli również zaproszeni goście. Starostwo Powiatowe reprezentowała pani Danuta Janiaczyk- Sekretarz Powiatu Nagrody uczestnikom wręczał wójt gminy Lututów pan Józef Suwara oraz pani Katarzyna Idzikowska dyrektor PBP w Wieruszowie. Przybyły również prawie wszyscy kierownicy bibliotek gminnych : Danuta Kubacka (Czastary), Ewa Błażejewska (Galewice), Dorota Wejner (Łubnice), Maria Nguyen( Sokolniki)

Uroczystość podsumowania Powiatowego Konkursu Czytelniczego uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej z Lututowa. Bajkową inscenizację „Czerwonego kapturka” przygotowali uczniowie z klasy II b pod kierunkiem Marleny Bak a klasa III a wraz z panią Dorotą Paroń przedstawiła „Jasia i Małgosię”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucie wystawiły Kopciuszka. Opiekunami tej grupy Ilona Mierzwa oraz Agata Gotfryd. Wszystkich urzekły przepiękne dekoracje, stroje a przede wszystkim gra małych aktorów. Na szczególne słowa uznania zasługują gospodarze spotkania czyli czyli pani Anna Przybyła oraz Sylwia Tryka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lututowie, które włożyły dużo pracy i serca w przygotowanie całej uroczystości.

Zobacz zdjęcia z podsumowania konkursu czytelniczego “Przeczytałem – polecam czyli z lekturą za pan brat”

Więcej o: , ,

Skip to content