Powiatowy Konkurs Album Ginących Zawodów

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie pn.: “Album ginących zawodów” pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego, organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie.

Regulamin Powiatowego Konkursu pn.: “Album ginących zawodów”

Organizator: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie przy współpracy gminnych bibliotek publicznych powiatu wieruszowskiego.

Cele konkursu:

• Celem konkursu jest przekazanie następnym pokoleniom materiałów dotyczących ginących zawodów i rękodzielnictwa z powiatu wieruszowskiego oraz ocalenie od zapomnienia miejsca, ludzi i ich pracę.

Uczestnicy:

• Uczniowie klas V i VI szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.

Termin przebiegu konkursu:

• Termin składania prac – do 15.04.2010 r. w macierzystych bibliotekach gminnych.
  • Rozstrzygnięcie I etapu w bibliotekach gminnych – 30.04.2010 r.
  • Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie – maj 2010. O dokładnej dacie poinformujemy w późniejszym terminie.

Założenia ogólne:

• Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą w bibliotekach gminnych.
  • Pierwszy etap konkursu odbędzie się na szczeblu gminy.
  • Protokoły z przeprowadzonych eliminacji gminnych wraz z pracami trzech finalistów z każdej biblioteki przekazane zostaną do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.
  • Dyrektor PBP powoła Komisję Konkursową, odpowiedzialną za przeprowadzenie II etapu konkursu.

Zadania uczestników:

• Zadaniem uczestnika będzie wykonanie kroniki, w formie albumu, przedstawiającej ginące zawody w swojej okolicy, gminie, miejscowości.
  • Album ma zawierać opisy, biografie, zdjęcia oraz inne materiały dokumentujące zapomniane zawody.
  • Abum należy wykonać samodzielnie.
  • Forma albumu jest dowolna.
  • Prace należy złożyć w macierzystej bibliotece gminnej.
  • Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia udziału w konkursie powiatowym “Album ginących zawodów”.

Podsumowanie konkursu:

• Prace oceniać będzie Komisja powołana przez dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.
  • Trzy najlepsze prace wyłonione na szczeblu gminnym zostaną zgłoszone do II etapu na szczeblu powiatowym.
  • Autorzy najwyżej ocenionych prac w II etapie otrzymają nagrody rzeczowe.
  • Wybrane prace będą zaprezentowane podczas imprezy podsumowującej, która zostanie zorganizowana w maju 2010 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Plik do pobrania:

Karta zgłoszenia do udziału w konkursie Album Ginących Zawodów