Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki”- przesłuchania

8 czerwca 2015 r. w Wieruszowskim Domu Kultury o godz.10.00 odbyły się przesłuchania VIII Powiatowego Festiwalu „Piosenki z bajki”. Na konkurs wpłynęło 16 zgłoszeń z 2 przedszkoli i 5 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Wśród placówek, które przystąpiły do konkursu znalazły się :Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek” w Wieruszowie, Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieruszowie oraz szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa w Niwiskach, Szkoła Podstawowa w Biadaszkach, Szkoła Podstawowa w Niemojewie oraz Szkoła Podstawowa w Czastarach.

Dzieci śpiewały repertuar bajkowy. Pojawiła się Pszczółka Maja, Miś Uszatek, Calineczka, Czarownica oraz wiele innych bajkowych postaci. Oprócz wspaniałego wykonania dzieci prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach. Wielu wykonawcom towarzyszyły chórki oraz zespoły choreograficzne, które pokazały się w układach tanecznych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Organizowany festiwal ma celu popularyzację piosenek bajkowych, wyławianie talentów muzycznych, ale przede wszystkim dobrą zabawę.
Lista dzieci, zakwalifikowanych do koncertu galowego, który odbędzie się 11 czerwca br. O godz. 11.00 w Wieruszowskim domu Kultury.

  1. Igor Galiński
  2. Marta Tomaszewska
  3. Ewa Rukowicz
  4. Marlena Słodowa
  5. Julia Rejman
  6. Oliwia Łuczak
  7. Iga Wojciechowska
  8. Karolina Pluskota
  9. Joanna Kobielska
Więcej o: , ,

Skip to content