Półkolonie z Tuwimem w tle

16 lipca 2013r. pod hasłem „Półkolonie z Panem Tuwimem” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyły się warsztaty plastyczne. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie, biorący udział w półkoloniach, organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.

W tym roku inspiracją do działań plastycznych, muzycznych, teatralnych i sportowych są wiersze Juliana Tuwima. Grupa, która odwiedziła bibliotekę wraz z opiekunem panią Marzeną Sokołowską nosi nazwę „Słowiki” a „patronuje” jej znany wiersz „Spóźniony słowik”. Zadaniem dzieci było na podstawie wiersza stworzyć niecodzienne menu oraz udekorować kartę menu według swojego pomysłu. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Niezwykłą kolekcję kart menu można oglądać w bibliotece do końca lipca.

Więcej o: , , ,