Podsumowanie projektu „Twarze Powiatu Wieruszowskiego”- uroczysta gala.

11 sierpnia o godz. 14.00 w wieruszowskim  kinie „Słońce” miała miejsce  premiera filmu o artystach z naszego powiatu  pt. „Twarze Powiatu Wieruszowskiego”.

 Film powstał dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej  Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i  Młodzieży w ramach programu „Równać Szanse”.  Projekt, którego koordynatorem  była Katarzyna Idzikowska, został zrealizowany przez Powiatową  Bibliotekę Publiczną  w Wieruszowie.

Twórcami  tego przedsięwzięcia  była  grupa młodych i kreatywnych ludzi, mieszkańców  naszego powiatu, która z wielkim zaangażowaniem podjęła się tego trudnego zadania.

Bohaterowie filmu to sześciu różnych  twórców i sześć  różnych historii. Są to rzeźbiarze: Henryk Staszko oraz Zbigniew Ajersch,  poeta  Eugeniusz Toruński, muzyk i dyrygent Sebastian Sikora, malarz  Zygmunt Zimoch  oraz Marek Winiarski, zajmujący się   haftem.

Młodzież  przedstawiła  artystów, którzy mają swoje pasje i je realizują. Chciała przybliżyć ich sylwetki i pokazać naszym mieszkańcom. Większość bohaterów filmu była obecna  na premierze. Wszyscy otrzymali kwiaty i podziękowania.  Nasi artyści również  pogratulowali młodzieży pomysłu i zaangażowania.

Realizacja filmu była ostatnim etapem projektu, na który składało się szereg różnorodnych  działań .  Młodzież uczestniczyła  w warsztatach filmowych, wyjazdach studyjnych  do telewizji oraz radia, na których poznała tajniki pracy dziennikarza i filmowca.

Powstała również publikacja “Twarze Powiatu Wieruszowskiego” w wykonaniu młodzieży, w której znalazły się zdjęcia artystów oraz opis działań projektu.

  Film będzie niedługo dostępny w Internecie. Być może w przyszłości powstaną kolejne części o naszych lokalnych artystach, których nie brakuje a o których mieszkańcy nawet nie wiedzą.

Skip to content