Podsumowanie Gminnego Konkursu Czytelniczego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach

Dnia 11 czerwca 2007 r. na Sali OSP w Łubnicach odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Czytelniczego pn. „Kubuś Puchatek i Miś Uszatek – wspólne przygody”, ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łubnicach dla uczniów klas II – III szkół podstawowych. Podsumowano również Konkursy Czytelnicze ogłoszone przez Filię Biblioteki w Dzietrzkowicach, dla uczniów klas IV, pn. „Ja mogę zostać autorem baśni” i dla klasy V, pn. „Opowieści z naszych czasów”.

Na konkurs gminny wpłynęło 6 prac (książeczek) z klas II szkól podstawowych z terenu Gminy Łubnice. Komisja oceniająca prace przyznała następujące miejsca :

  • I miejsce – Roksana Wejner (SP Wójcin), Natalia Lis (SP Łubnice), Anita Otorowska (SP Łubnice),
  • II miejsce – Gabrysia Armanowska (SP Wójcin)
  • III miejsce – Paulina Siódmiak (SP Wójcin), Natalia Ciosek (SP Łubnice).

W konkursie ogłoszonym przez FB Dzietrzkowice udział wzięli wszyscy uczniowie w/w klas ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach. Nagrodzonych zostało 12 prac, w tym : 5 baśni i 7 legend. Za napisanie baśni kolejne miejsca zajęli:

  • I miejsce – Aleksandra Fojt
  • II miejsce – Dominika Merta, Monika Marko, Patrycja Zaremba, Mateusz Magot.

Nagrodzeni autorzy legend to: Magdalena Marko, Milena Polus, Bartosz Betka, Małgorzata Grzesiak, Michał Woźny, Przemysław Brząkała, Wojciech Starek.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Całość ubogacona została występami artystycznymi przybyłych na imprezę uczniów. Klasy IV z Dzietrzkowic, przygotowane przez p. Małgorzatę Mielczarek i p. Halinę Zych, przepięknie zaprezentowały ulubione wiersze Jana Brzechwy, wykorzystując przy tym, zrobione przez siebie, rekwizyty. Był również „Czerwony Kapturek” (w wersji współczesnej), który przedstawiła klasa II z Łubnic oraz piosenki i tańce w wykonaniu klasy II i III z Wójcina.

Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami zaproszeni zostali na mały poczęstunek.

Prace napisane i zilustrowane przez dzieci można oglądać na wystawie pokonkursowej w GBP Łubnice, do dnia 22 czerwca b.r.

Więcej o: ,

Skip to content