Piknik Rodzinny i Rozstrzygniecie plastycznego konkursu dla przedszkolaków

Podczas Pikniku Rodzinnego w niedzielne popołudnie w kinie „Słońce” miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Moja rodzina” .Organizatorami konkursu była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie  oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Celem konkursu było promowanie rodziny i więzi międzypokoleniowych, pogłębianie świadomości dzieci na temat wartości i roli rodziny w życiu człowieka oraz kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym z przedszkoli zlokalizowanych na terenie Wieruszowa. Do zadań uczestników należało wykonanie portretu swojej rodziny dowolną techniką plastyczną. Na konkurs wpłynęło 48 prac. Komisja powołana przez organizatorów w składzie: Małgorzata Pawlik –Wieruszowski Dom Kultury, Mirosława Żyła – Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu, Filia w Wieruszowie, Katarzyna Brzezińska –Starostwo Powiatowe w Wieruszowie dokonała oceny prac, przyznając dyplomy i nagrody.

I miejsce – Miłosz Suchy Przedszkole nr 1 w Wieruszowie

I miejsce – Julita Okoń Przedszkole nr 3 w Wieruszowie

II miejsce – Igor Kromarek Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek”

III miejsce – Romana Ajtner Przedszkole nr 1 w Wieruszowie

Wyróżnienie – Hanna Moga Przedszkole nr 1 w Wieruszowie.

Nagrody wręczał wicestarosta Mirosław Urbaś i Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Fundatorem nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Zakład Fotograficzny Kania Foto Video ufundowali portret rodzinny dla każdego uczestnika konkursu. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się przy organizacji Pikniku Rodzinnego. Szczególne podziękowania należą się grupie teatralnej „Pajacyk” przy Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie pod kierunkiem Katarzyna Miś –Prokop za przygotowanie krótkich scenek i wierszy oraz gier i zabaw dla dzieci. Podziękowania nalezą się również Warsztatom Terapii Zajęciowej za artystyczne malowanie twarzy dzieciom, wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Liceum Ogólnokształcącym w Wieruszowie oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Odział w Wieruszowie i Społecznemu Rzecznikowi Praw Dziecka Henryce Sokołowskiej za ufundowanie maskotek i pluszaków dla wszystkich dzieci biorących udział w pikniku. Imprezie towarzyszyło stoisko informacyjne z ulotkami i materiałami dydaktycznymi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Organizatorzy dziękują przede wszystkim dzieciom i ich rodzinom , którzy wzięli udział w Pikniku za wspólną wspaniałą, rodzinną zabawę. Patronat honorowy nad imprezą objęła para prezydencka w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Fundacja ABCXXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Prace dzieci

Więcej o: