Piękny “Czas Nadziei”

We wtorkowe popołudnie czyli 19 listopada 2013 odbyło się kolejne spotkanie uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Tym razem omówiliśmy wzruszającą książkę Jolanty Wachowicz Makowskiej pt. ”Czas nadziei”.

Książka rozpoczyna się smutno. Mówi o 54 letniej, głównej bohaterce, Stanisławie Drzewickiej lekarce pediatrii, samotnej kobiecie, która dowiedziawszy się o swojej chorobie nowotworowej, postanawia spełnić swoje marzenie i wyjechać na wycieczkę do Rzymu. Ten wyjazd nadaje reszcie jej życia sens i spełnienie. Tam ratuje życie 4 letniemu Davidowi i poznaje jego dziadka, bogatego Amerykanina od wielu lat mieszkającego we Włoszech. Następnie wszystko dzieje się jak w bajce. Zakochują się w sobie, biorą ślub. Pani Stanisława zostaje we Włoszech, przeprowadza się z mężem i jego wnuczkiem do Trois Epis i tam zakłada hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci z Polski. Jednoczy całą rodzinę Sergea i jest dobrym duchem dla wszystkich którzy pojawiają się obok niej. Dostaje w darze wszystko to, o czym marzyła, a więc ciepły , rodzinny dom, kochającego męża, wnuczka, córkę i wielu przyjaciół.

Stwierdziłyśmy zgodnie, że jest to piękna książka, która porusza serca i bardzo wzrusza. Pokazuje jak bardzo ważne w życiu są uczucia i ich okazywanie, jak miłość i dobro potrafią wiele zmienić.Następne nasze spotkanie odbędzie się 16 grudnia (poniedziałek), kiedy to będziemy dyskutować o książce Roberta Rienta „Chodziło o miłość”.

Więcej o: , , , ,

Skip to content