Otwarcie II Wystawy Modeli Pływających Łukasza Dembeckiego

24 marca o godz. 13.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie odbyło się uroczyste otwarcie II wystawy Modeli Pływających klasy FSR oraz Modeli Tirów “Model Truck Mania” mistrza Polski i wielokrotnego reprezentanta Polski Łukasza Dembeckiego.

Na otwarcie wystawy przybyli zaproszeni goście min.: Burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki, Wicestarosta Mirosław Urbaś, Beata Piekielna Dyrektor SP nr 1 w Wieruszowie, Paweł Malik Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, Włodzimierz Magot, Kazimierz Dycho. Po uroczystym otwarciu przez Katarzyną Idzikowską Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie głos zabrał Andrzej Dembecki, współorganizator wystawy oraz konstruktor modeli pływających , który z niezwykłą pasją opowiedział zebranym historię sportu modeli pływających i zdradził techniczne tajniki najlepszych ślizgów klasy FSR-V 3,5, V-7,5 i O-7,5 oraz silników spalinowych wyeksponowanych na wystawie.

Wystawie towarzyszył ciekawy pokaz slajdów i filmów z Mistrzostw Świata , Europy i Polski oraz Mistrzostw Polski „Model Truck Mania”. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży a także wsód osób indywidualnych.

Wystawę można oglądać w Powiatowej Bibliotece  w Wieruszowie ul.Waryńskiego 11 w dniach  24.03. do 02.04.2011 od godz. 9.00 do 17.00, a w soboty od 10.00 do 14.00.

Więcej o: , , , ,

Skip to content