Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Węglewicach

Otwarcie świetlicy w WęglewicachW pogodne, niedzielne popołudnie Pani Anna Jaśniak (Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Węglewic Biała Góra) powitała zaproszonych gości oraz licznie przybyłych mieszkańców Węglewic i okolicznych miejscowości na otwarciu Świetlicy Wiejskiej w Węglewicach. A że zdarzenia takie nie dzieją się bez zaangażowania wielu osób, skierowała słowa podziękowania między innymi pod adresem Wójta Gminy Galewice Lecha Balińskiego oraz Pani Dyr. GOK w Galewicach Ireny Janiaczyk za szczególny wkład w odnowienie budynku świetlicy oraz wyposażenie go w nowe meble i sprzęt audiowizualny.

Symbolicznego otwarcia przez przecięcie wstęgi dokonał Wójt Gminy Lech Baliński w towarzystwie Pani Dyr. Ireny Janiaczyk i radnych gminy, Krzysztofa Frysiaka i Macieja Spólnego. Dopełnieniem ceremonii otwarcia było poświęcenie świetlicy przez ks. kanonika Ryszarda Regulskiego – proboszcza parafii Węglewice.

Po zakończeniu oficjalnej części otwarcia świetlicy, przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Węglewicach oraz uczniowie Gimnazjum im J. Pawła II w Galewicach, które przygotowały, pod kierunkiem Pani Katarzyny Spólnej i Pani Krystyny Frysiak inscenizację o tematyce niepodległościowej, przeplataną utworami patriotycznymi wykonanymi przez Chór Stowarzyszenie Biała Góra pod kierunkiem Pani Katarzyny Staszczyk.

Wyjątkową atrakcją wieczoru była obecność znanej artystki telewizyjnej Pani Marzeny Sztuki, którą udało się zaprosić dzięki pomocy bardzo aktywnego członka SRW Biała Góra Pana Remigiusza Spólnego, autora kilku powieści obyczajowych, urodzonego w Węglewicach. Aktorka na wstępie wyraziła szczery zachwyt nad talentem młodych artystów, których oglądała z wielkim zainteresowaniem oraz bardzo wysoko oceniła występ chóru. Następnie odpowiadając na pytania publiczności opowiedziała o swojej pracy aktorskiej – , kabaretowej i wokalnej. Na zakończenie spotkania Pani Marzena rozdała swoje autografy wszystkim uczestnikom oraz bardzo chętnie brała udział w pamiątkowych fotografiach. Z wielką radością organizatorzy uroczystości odczytali wpis Pani Marzeny do Księgi Pamiątkowej , w którym „zagroziła”, że na pewno tu wróci.

To długo wyczekiwane wydarzenie rozbudziło w uczestnikach głębokie nadzieje na rozwój kulturalny oraz na to, że pozwoli na rozwijanie w wolnym czasie wielu pasji i talentów mieszkańców naszej miejscowości i okolic.

Więcej o: , , ,

Skip to content