Otwarcie Młodzieżowej Strefy Spotkań i podsumowanie projektu.

Otwarciem Młodzieżowej Strefy Spotkań o wdzięcznej nazwie Chillowice zakończyliśmy trwający parę miesięcy projekt w ramach programu „Równać Szanse”.  Na uroczystym podsumowaniu młodzież podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym  w ten projekt. min.  wójtowi gminy Galewice Piotrowi Kołodziejowi , Irenie Janiaczyk,   Ryszardowi Zychowi, Patrykowi Hoderze, Jakubowi Musiał, Grzegorzowi Szymańskiemu, lokalnym przedsiębiorcom  oraz rodzicom.

Przez czas trwania projektu młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju warsztatach, wyjazdach szkoleniowych, sesjach zdjęciowych. Efektem pracy młodych ludzi jest publikacja  „Galewice. Legendy i historie starego dworu”,  oraz zaprojektowanie i zbudowanie letniej strefy chillout czyli miejsca gdzie  młodzież będzie mogła spotykać się i organizować różnego typu imprezy. Wszystkie działania zakończyły się sukcesem i teraz młodzież może cieszyć się z efektów swojej pracy. Uroczyste otwarcie strefy uświetnił występ zespołu Swish.

Projekt realizowany był w ramach programu “Równać Szanse” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie  przy współpracy Gminy Galewice i Gminnego Ośrodka Kultury.