Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już 14-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

29 września w wielu bibliotekach w kraju jest organizowane wspólne, głośne czytanie. Tak było również w Powiatowej Bibliotece Publicznej, która zaprosiła do wspólnego, głośnego czytania klasę II e ze Szkoły Podstawowej  nr 1 im Janusza Korczaka  w Wieruszowie.
Na dzisiejsze spotkanie wybrano utwory jednego z najbardziej lubianych przez dzieci pisarza – Jana Brzechwy. Wiersze jego są bardzo zabawne, dowcipne i zapadające w pamięć.  Po przeczytaniu wierszy na dzieci  czekał prawdziwy   “Brzechwowy Misz-Masz” czyli różne zagadki, rebusy i krzyżówki związane z jego wierszami. Dzieci udowodniły ze potrafią „ruszyć głową”i poradziły sobie ze wszystkimi  zadaniami, świetnie się przy tym bawiąc.

Więcej o: , , ,