Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Obchodzony 29 września 2018r Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Wieruszowie wraz z wychowawczynią Beatą Łuczak. W bibliotece zrobiło się kolorowo i baśniowo za sprawą bajkowych strojów dzieci.

Do głośnego czytania wybrane zostały baśnie J.H. Andersena. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści. Przy okazji poznały życie i twórczość najbardziej znanego baśniopisarza oraz wspólnie zastanawiali się co to jest baśń.

W Polsce “Dzień Głośnego Czytania” obchodzony 29 września ma już wieloletnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.

Więcej o: , ,

Skip to content