Odjazdowy Bibliotekarz – podsumowanie rajdu

W sobotę 20 maja br. w samo południe wystartował rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „ Odjazdowy bibliotekarz”. W tym roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wieruszowie zaprosiła bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek na rajd: „Z książką po bezdrożach Wieruszowa”. Trasa rajdu prowadziła: WIERUSZÓW – KUŹNICA SKAKAWSKA – BIADASZKI – TRZEBIEŃ – USTRONIE – WIERUSZÓW.

Jechaliśmy oznakowanymi szlakami rowerowymi żółtym i czarnym, po drogach leśnych i polnych, co było niewątpliwie dużą atrakcją i wyzwaniem, szczególnie dla dzieci. W programie imprezy było min.: zwiedzanie Ośrodka Naukowo-Edukacyjnego w Ustroniu, gry i konkursy związane z książką. Na koniec zostało przygotowane wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek na terenie wieruszowskiego stadionu. Pogoda i humory dopisały a kolor który nam towarzyszył to kolor pomarańczowy w postaci koszulek, czapek, balonów i innych gadżetów. Było pomarańczowo, odlotowo i odjazdowo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym rajdzie. Szczególne podziękowanie dla: pana Krzysztofa Dąbrowskiego i Krzysztofa Soboka za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Panu Stanisławowi Kałużnemu dziękujemy za pilotowanie naszego rajdu. Serdeczne podziękowania dla radnych: Jarosława Dębskiego oraz Dariusza Sowińskiego za zasponsorowanie wyżywienia i napojów oraz pomoc techniczną. Dziękujemy również Panu Dyrektorowi GOSiT-u w Wieruszowie Maciejowi Bacińskiemu, za udostępnienie miejsca na ognisko. Dziękujemy radiu Na Opak FM za relację na żywo oraz pozostałym mediom za aktywne włączenie się do naszej akcji.

 

Więcej o: , , ,

Skip to content