Odjazdowa Noc w bibliotece powiatowej już wkrótce

Odjazdowa Noc w bibliotece powiatowej już wkrótce

W najbliższą sobotę 30 maja 2015r zapraszamy wszystkich miłośników książek, dobrej przygody i fantastycznej zabawy na jedyną i niepowtarzalną noc w bibliotece, imprezę pełną atrakcji, promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. W programie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Startujemy o godz.18.00 wspólnym czytaniem odjazdowej „Lokomotywy” Tuwima, tym samym rozpoczynając XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Na młodych fanów książek czekają gry i zabawy literackie min.: „Znajdź książkę w bibliotece” , „Czy wiesz, że….” mini warsztaty plastyczne, czytanie o zmierzchu oraz projekcja filmu pt.: „Sekret Eleonory”. Film przedstawia historię Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki. Film przeznaczony jest dla widzów od lat 6.

Odjazdowa Noc w bibliotece powiatowej już wkrótce

„Biblioteka wieczorową porą” to propozycja biblioteki dla dorosłych. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy min. nocne czytanie, projekcje multimedialne, kroniki biblioteki. Zapraszamy także do wzięcia udziału w zbiórce książek w ramach akcji „Przynieś książkę do biblioteki.”
Tylko 30 maja w godz. 18.30-23.00 ogłaszamy Amnestię dla czytelników! Oddaj zaległe książki, anuluj naliczone opłaty! Nie masz karty? Tej nocy zapiszesz się do Biblioteki bez żadnych opłat!

Zaplanuj nocną przygodę z Biblioteką! Biblioteka będzie otwarta dla wszystkich do ostatniego czytelnika. Dla tych, którzy będą czuli niedosyt nocnej przygody z biblioteką zapraszamy 31 maja 2015r na rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”. Start: Rynek Wieruszowski godz.14.00.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o: ,

Skip to content