Od lutego ruszamy z projektem Festiwal fotografii

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 grudnia 2015r Komisja Ekspertów Programu „Równać Szanse 2015” przyznała Gminnej Bibliotece Publicznej w Lututowie dotację na realizację projektu „ Festiwal fotografii” w ramach Programu „Równać Szanse 2015-Regionalny Konkurs Grantowy„ w kwocie 8500 zł.

Na 563 wnioski złożone w ramach Programu ,dotację otrzymało 111 projektów z terenu całej Polski, w tym „Festiwal fotografii”.
Realizacja projektu odbędzie się w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2016 r. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z terenu Gminy Lututów. Celem projektu jest danie szansy młodzieży na realizację własnego pomysłu , zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie fotografii z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Podstawowym celem jest zwiększenie aktywności młodzieży w życiu publicznym i społecznym gminy Lututów jak również rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez poznawanie lokalnego środowiska, wsparcie młodzieży w zakresie samodzielnej realizacji inicjatywy. „Festiwal fotografii” to jeden z projektów służący rozwojowi młodzieży, ale o tym napiszemy w trakcie realizacji projektu.

 

Autor i koordynator projektu – Sylwia Świdurska

Więcej o: , , , ,

Skip to content