Nuty Chopina – spotkanie muzyczne z Izabellą Klebańską w GPB Łubnice

SPOTKANIE MUZYCZNE
Z IZABELLĄ KLEBAŃSKĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁUBNICACH

Rok 2010 został Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Rokiem Fryderyka Chopina. Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach dla uczczenia pamięci największego polskiego kompozytora i pianisty, zaprosiła w swoje progi Panią Izabellę Klebańską, która przygotowała spotkanie muzyczne zatytułowane Nuty Chopina.

Izabella Klebańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką piosenek i wierszy dla dzieci, scenariuszy programów radiowych i telewizyjnych tj.: Tutturu, Miganki, Piosenkarnia i in. Jest także autorką książek adresowanych do młodych czytelników: Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Muzyczna zgraja, Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie, Akolada 8 stopień wtajemniczenia, Jak tańczono przed wiekami.

Udział w imprezie, która odbyła się dnia 18 października 2010 roku wzięli uczniowie klas I-III szkół podstawowych gminy Łubnice, ponad 100 osób. Dzięki opowieściom Pani Izabelli Klebańskiej, dzieci poznały biografię wybitnego, polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem słuchali autorki, która w niezwykle ciekawy sposób mówiła o dzieciństwie i młodości kompozytora. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów najsłynniejszych utworów Chopina odtwarzanych z płyt, a także granych na żywo przez Panią Izabellę, na skrzypcach. Mogły też zatańczyć poloneza i kujawiaka z prowadzącą spotkanie. Autorka przygotowała konkurs muzyczny, który polegał na odgadnięciu melodii, granej przez nią na skrzypcach. Dzieci poradziły sobie doskonale o czym świadczy wypowiedź samej Pani Izabelli, która po spotkaniu stwierdziła: dzieci były cudne. (Gratulujemy rodzicom i wychowawcom cudnych dzieci.)
Nuty Chopina to znakomita, żywiołowa zabawa, a zarazem potężna dawka rzetelnej wiedzy muzycznej.

Więcej o: , ,

Skip to content