Nowy projekt w ramach Programu „Równać szanse”.

Po raz drugi nasza biblioteka otrzymała dotację w ramach programu „Równać szanse”, który jest finansowany ze środków Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży

Tym razem młodzież pod okiem koordynatora Katarzyny Idzikowskiej będzie realizować projekt „Krajoznawczo odkrywamy region.  Głównym zadaniem uczestników będzie – zdobycie umiejętności nawiązywania relacji społecznych, nauka pracy w grupie,  poznanie  regionu oraz  promocja gminy Galewice. Młodzież opracuje przewodnik turystyczno-krajoznawczy tej gminy, oznaczy najciekawsze miejsca związane z lokalną historią oraz wyznaczy spacerowy szlak turystyczny.

Miejscem spotkań grupy jest Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach. Młodzież opracowała  już  plan działania i pełna entuzjazmu zabrała się do działania. Pierwsze zadanie już za nimi

 Uczestnicy pracowali w grupach. Młodzież podzieliła się  się na dwa zespoły i zadaniem każdej z grup było wykonanie wieży która utrzyma filiżankę z kawą przez co najmniej 3 minuty. Udało się, chociaż jak przyznają uczestnicy było to nie lada wyzwanie.

Na kolejnym spotkaniu młodzież rozpoczęła pracę w programie gimp pod przewodnictwem pana Rafała Dąbika,  nauczyciela informatyki. Kolejne wyzwania czekają.

Skip to content