Nowe książki w naszej bibliotece

W ramach Narodowego Programu Kultury „Promocja Czytelnictwa” (dokument pochodzi ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało w roku 2006 dotację na zakup nowości dla bibliotek publicznych w województwie łódzkim w kwocie 1.789.414 zł.

Biblioteki w powiecie wieruszowskim otrzymały 59.000 zł. Należy zauważyć, że to ważny program dla środowiska bibliotek publicznych. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest podkreślenie roli czytelnictwa oraz bibliotek w rozwoju społeczno-kulturalnym Polski.

Celem programu jest poprawa jakości zbiorów bibliotecznych i dostępu do zbiorów, w tym wsparcie wydawnictw i sieci dystrybucji książki, zwiększenie efektywności promocji polskiej książki, rozwój czasopism oraz zwiększenie zainteresowania książką.

Powiatowa Biblioteka Publiczna dzięki dotacji zakupiła 400 nowych książek, głównie podręczników akademickich. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o takie działy jak ekonomia, marketing, zarządzanie, finanse, bankowość, prawo, psychologia i pedagogika.

Więcej o: , , ,

Skip to content