Noc Bibliotek w Wójcinie

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach Filia Wójcin dołączyła do III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W sobotę 3 czerwca biblioteka w Wójcinie wystartowała o godzinie 18.00, wówczas rozpoczęły się warsztaty literacko-plastyczne dla chętnych uczniów klas IV- IV szkoły podstawowej.

Na początku uczestnicy wysłuchali fragmentu książki Bolesława Leśmiana „Przygody Sindbada Żeglarza” by na jego podstawie wykonać podwodne królestwo. Powstały przepiękne, kolorowe prace przedstawiające morskie głębiny i łódź Sindbada. Uczniowie pracowali bardzo solidnie przez trzy godziny.

Po godzinie 21 odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum. Na podstawie przeczytanego fragmentu książki Ryszarda Kapuścińskiego „Heban” gimnazjaliści wykonali niezwykle barwne afrykańskie maski. Prace wszystkich uczestników warsztatów można przez najbliższy tydzień oglądać na wystawie w wójcińskiej bibliotece. Zajęcia podczas Nocy Bibliotek prowadziła, zaprzyjaźniona z naszą biblioteką Pani Natalia Talarek-Oswald z Częstochowy.

Dziękujemy bardzo uczniom, którzy wzięli udział w warsztatach oraz nauczycielkom Gimnazjum w Łubnicach Pani Karolinie Hadryś-Piekielnej i Pani Jolancie Pazek za pomoc w organizacji „Nocy Bibliotek”.

Więcej o: ,

Skip to content