Noc Bibliotek – II ogólnopolska edycja

Noc Bibliotek jest organizowana w Polsce po raz drugi. Akcja jest okazją, by w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób poznać bibliotekę. Jest skierowana do czytelników w każdym wieku – od przedszkolaków do emerytów. Przed rokiem udział wzięło ponad 600 bibliotek z całej Polski. W tym roku liczba zgłoszonych bibliotek przekroczyła tysiąc.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie w akcji wzięła udział po raz drugi. Przeniosła się w lata 70-te ubiegłego stulecia. Impreza rozpoczęła się 4 czerwca o godz. 18.00 i trwała do północy. W programie imprezy znalazła się: 
wystawa fotograficzna „Z kart kroniki Powiatu wieruszowskiego, lata 1954-1974” oraz 
wystawa starych sprzętów biurowych i przedmiotów użytkowych z poprzedniej epoki. Wystawy cieszyły się sporym powodzeniem, szczególnie u naszych starszych czytelników.
Każdy mógł napić się kawy w szklance lub czerwonej oranżady i skosztować słynnej w tamtych czasach „wuzetki”.
Dzieciom przypadły do gustu: pisanie na maszynie, gry z tamtego okresu jak Skaczące Czapeczki oraz wyświetlanie bajek z diaskopu. Można było poczytać bajki z serii „Poczytaj mi mamo”. Dla dzieci była również projekcja filmu „Magiczne drzewo”.

Klimat tamtych lat podkreśliły dodatkowo największe przeboje lat 70-tych i stroje z tamtej epoki, w których witały gości bibliotekarki.

Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli do Biblioteki Powiatowej sprzęty i gadżety z lat 70-tych: szczególnie Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Czastarach oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Czastarach oraz Wojciechowi Zadce właścicielowi sklepu „Starocie. Skup. Sprzedaż”.
 Do końca czerwca można jeszcze oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej wystawę „Z kart kroniki Powiatu wieruszowskiego, lata 1954-1974” oraz wystawę starych sprzętów biurowych i przedmiotów użytkowych z lat 70-tych. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o:

Skip to content