Narodowe Czytanie na rynku w Wieruszowie przy Florianie

5 września, w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” w wielu miastach Polski rozbrzmiewały fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Wspólnego i głośnego czytania nie zabrakło również na wieruszowskim rynku, gdzie dokładnie punkt 12.00 bibliotekarze, przedstawiciele różnych instytucji, uczniowie, przebrani w stroje z epoki przenieśli mieszkańców naszego miasta w świat tegorocznej lektury. Imprezę poprowadził Bolesław Bednarek rozpoczynając tegoroczne „Narodowe Czytanie” od krótkiego przedstawienia twórczości Bolesława Prusa . Następnie czytali nasi włodarze. W rolę bohaterów Lalki wcielili się: starosta Andrzej Szymanek jako Wokulski oraz wiceburmistrz Renata Świeściak jako Izabela Łęcka .Do czytania zaproszono również Elżbietę Nawrocką posła RP, wicestarostę Mirosława Urbasia. Fragmenty „Lalki” przygotowała także grupa teatralne „Pajacyk” z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie pod kierunkiem Katarzyny Miś-Prokop. Na koniec zaproszono wszystkich zebranych do wspólnego odczytania fragmentu Lalki.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.

Bibliotekarze składają podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Narodowe Czytanie”. Szczególne podziękowania dla grupy teatralnej „Pajacyk” i opiekuna Katarzyny Miś-Prokop z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, Ryszarda Zycha za piękne zdjęcia, Jakuba Musiał z Wieruszowskiego Domu Kultury za nagłośnienie i oprawę muzyczną, Bolesława Bednarka za prowadzenie imprezy ,włodarzy naszego miasta, starosty Andrzeja Szymanka i wiceburmistrz Renaty Świeściak oraz Elżbiety Nawrockiej poseł RP za włączenie się do naszej akcji. Podziękowania należą się również Bożenie Grabnej właścicielce firmy „Bumerang” za wypożyczenie strojów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wieruszowa za wspólne czytanie i zapraszamy za rok.

Więcej o: , ,

Skip to content