Narodowe Czytanie 2018. Podziękowania

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem wybraną lekturą zostało “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Wspólne i głośne czytanie fragmentów powieści z 1924 roku odbyło się również na wieruszowskim rynku o godz. 18.00 ph.: „Piknik w Odolanach”. W pikniku uczestniczyli min. bibliotekarze wieruszowskich bibliotek, przedstawiciele różnych instytucji, szkół, radni, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy. Imprezę poprowadził Bolesław Bednarek rozpoczynając tegoroczne „Narodowe Czytanie” od krótkiego przedstawienia twórczości Stefana Żeromskiego. W rolę bohaterów „Przedwiośnia” wcielili się min.: starosta Andrzej Szymanek jako Szymon Gajowiec oraz sekretarz Gminy Wieruszów Alicja Ruta jako Jadwiga Barykowa. Wizję szklanych domów przeczytał wicestarosta Mirosław Urbaś. W role Cezarego Baryki wcielił się Kacper Kos w rolę Wandy Okszyńskiej Amelia Michalczyk a w role Karoliny Szarłatowiczównej Martyna Błeszyńska. Do wspólnego czytania zaproszono również mieszkańców. Imprezie towarzyszyła wystawa różnych wydań „Przedwiośnia”, pamiątkowa pieczęć, gry i zabawy dla dzieci oraz wystawa broni z okresu I wojny światowej.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie składa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Narodowe Czytanie” Szczególne podziękowania dla wszystkich bibliotekarzy z wieruszowskich bibliotek za aktywne włączenie się do akcji, Bolesława Bednarka za prowadzenie imprezy, starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, sekretarza Gminy Wieruszów Alicji Ruty, wicestarosty Mirosławowi Urbasiowi za fantastyczne wcielenie się w swoje role, Ryszarda Zycha za piękne zdjęcia, młodzieży z Grupy Teatralnej „Pajacyk” działającej przy Szkole nr 3 w Wieruszowie oraz opiekunowi grupy Katarzynie Miś-Prokop za kreatywność, pomysłowość i aktywne uczestnictwo w imprezie, GRH „Chrobry I” za przygotowanie wystawy broni, wieruszowskim mediom oraz Bożenie Grabnej za wypożyczenie strojów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Wieruszowa za wspólne czytanie oraz wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

Relacje z Narodowego Czytania : http://www.tugazeta.pl/1,przedwiosnie-w-koncu-lata,32753.html

Więcej o: , , ,

Skip to content