Narodowe Czytanie 2016

Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną włączyły się w V edycję ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem pary prezydenckiej.W tym roku czytaliśmy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie odbyło się jak co roku na wieruszowskim rynku „Pod Florianem”. Czytaniu towarzyszyły historyczne stroje z epoki w które przebrali się wszyscy chętni, biorący udział w imprezie. Do imprezy włączyły się biblioteki, przedszkola szkoły, instytucje z naszego terenu, Klub Regionalno-Historyczny „Gloria Victis” oraz mieszkańcy. Wieruszowskie Czytanie Sienkiewicza rozpoczął Sylweriusz Sienkiewicz. Czytali: Wicestarosta Mirosław Urbaś, bibliotekarze, dyrektorzy szkół, uczniowie oraz mieszkańcy. Imprezę prowadził Bolesław Bednarek. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do naszej akcji.

Więcej o: ,