Narodowe czytanie 2014 w Wieruszowie

Po raz drugi Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie była organizatorem akcji „Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku w ponad 1600 miejscach w kraju czytano Trylogię Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie “Trylogii” odbyło się w sobotę 6 września 2014 r. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie podczas Regionalnej Imprezy Integracyjnej „Spotkanie Przyjaciół”. Współorganizatorami było Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Miejski w Wieruszowie. Do akcji przyłączyły się biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne ziemi wieruszowskiej. Na przygotowanej scenie fragment Trylogii przeczytał znany polski aktor Lech Dyblik. Czytali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie Jolanta Mikulska, Krystyna Krzywańska i Renata Semczyszyn. Na zakończenie wybrany fragment „Trylogii” czytali wszyscy zebrani.

Celem Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcję zorganizowano po raz pierwszy w 2012 r. wspólnym czytaniem “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Rok później prezentowano twórczość znakomitego komediopisarza Aleksandra Fredry. W przyszłym roku będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.

Więcej o: ,

Skip to content