Modlitwa do boga złego – Krzysztof Kotowski

18 listopada 2014 był dniem spotkania uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Tym razem omawiałyśmy książkę Krzysztofa Kotowskiego „Modlitwa do Boga złego”.

Książka łączy fabułę współczesną z postaciami z innych światów. Poznajemy chłopca, który pojawia się pod domem Cipuchy i Bzdeta, którego gonią potężni ludzie chcący go zabić. Uratować go może tylko Kapłan. Ten chłopiec to główny bohater powieści, który wprowadza nas w ten tajemniczy świat. Dowiadujemy się dlaczego się pojawia, kto mu zagraża i kto mu pomoże. Dialogi są ciekawe, akcja szybka i umiejętne połączenie fantazji z rzeczywistością. Jest to książka , która podzieliła uczestniczki na dwie grupy. Jednym bardzo się podobała, były zachwycone treścią i bohaterami, natomiast druga grupa pań, nie poleciła by tej książki do czytania. Jest to kontynuacja wydarzeń i bohaterów poprzedniej książki tego autora „Kapłan”.

Następne nasze spotkanie w grudniu. Omawiać będziemy książkę Grażyny Plebanek „Dziewczyny z Portofino” i połączymy to spotkanie z „opłatkiem wigilijnym”.

Więcej o: , , ,

Skip to content