Mieszkańcy powiatu i ich pasje – Wacław Zabłocki

W ramach cyklu „Mieszkańcy powiatu i ich pasje” 29 kwietnia 2015 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie gościł znakomity bajarz, gawędziarz, pasjonat i twórca sztuki ludowej Wacław Zabłocki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie. Pan Wacław barwnie opowiadał o dawnej wsi, o zwyczajach, o wierzeniach i zabobonach. o strzygach, plonkach, topielcach, boginkach, ubożętach, żytnich panienkach, czarownicach.

Pan Wacław to pasjonat, który poświęca swój czas, aby przekazać młodym nasze ludowe dziedzictwo. Dostrzega potrzebę uczenia młodych ludzi naszej przeszłości, mówienia o naszym rodowodzie, dlatego tez chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac pana Wacława. Wystawa będzie trwać do 12 maja. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o: ,