Międzypokoleniowy rajd rowerowy pn.: „Od Solidarności do Wolności”

8 czerwca 2014r o godz. 14.00 rozpoczął się międzypokoleniowy rajd rowerowy pn.: „Od Solidarności do Wolności” upamiętniający miejsca związane z walką o niepodległość. Impreza zorganizowana została w ramach konkursu „Razem 89”, ogłoszonego w 25 rocznicę demokratycznych przemian w Polsce. Organizatorami rajdu była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Towarzystwo Sportowo – Rekreacyjne „Prosna” Trasa rajdu przebiegała: Aleja Solidarności w Wieruszowie – Sokolniki – Czastary – Krajanka – Pfleiderer Prospan SA – Wieruszów. Dystans to ok. 33 km. W rajdzie wzięło udział 83 osób.

Na trasie rajdu był min. Obelisk Marszałka Piłsudskiego w Sokolnikach, „Dąb Wolności” w Czastarach gdzie najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu zapalił symboliczny znicz. Wszyscy uczestnicy odśpiewali również Rotę. Znicze zapalono też przy pomniku poległych żołnierzy w Krajance i odśpiewano Hymn Polski oraz oddano honorową salwę. Na koniec odbyło się spotkanie z założycielami Solidarności w byłych Zakładach Płyt Wiórowych (obecnie Pfleiderer Prospan S.A.), kolebce Wieruszowskiej Solidarności. Dla wytrwałych na mecie czekał także konkurs z nagrodami oraz posiłek. Spotkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna, przedstawiająca historię Solidarności w naszym mieście.

Projekt dofinansowany został przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Burmistrza Wieruszowa. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, dzięki czemu mieszkańcy Wieruszowa mogli ciekawie i zdrowo spędzić niedzielne popołudnie. Szczególne podziękowania dla Komandora Rajdu Wojciecha Kudasia, który czuwał nad organizacją rajdu, Bogdana Nawrockiego – Burmistrza Wieruszowa za dofinansowanie Rajdu, dla działaczy Wieruszowskiej Solidarności, którzy przybliżyli uczestnikom historię Wieruszowskiej Solidarności, dla lokalnych mediów za relacje oraz zdjęcia z rajdu oraz dla OSP w Wieruszowie za zabezpieczenie trasy Rajdu.

Więcej o: ,

Skip to content