Matylda i nie tylko – spotkanie z Hanną Kowalewską

W popołudniowy piątek 06.09.2013r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się spotkanie z pisarką, poetką, autorką scenariuszy Hanną Kowalewską. Pisarka znana z wielu książek, a przede wszystkim ze wspaniałego cyklu o Zawrociu. Jej książki nie tylko ukazują losy bohaterów, ale wiernie oddają piękno przyrody i otaczającego świata, jak zauważyli czytelnicy. Pisarka opowiadała o swoich książkach i czytała pewne ich fragmenty. W jej książkach ukazany jest czas współczesny ale i dawniejszy, jak np. „Julita i huśtawki” gdzie bohaterów umieściła w czasach PRL-u, podkolanówek i wstążek we włosach.

Pani Hanna okazała się osobą bardzo ciepłą, uśmiechniętą, kontaktową, którą chce się słuchać, ale i podjąć rozmowę. Były pytania skąd czerpie pisarka inspiracje, tematy do swoich książek i ciekawe odpowiedzi, że nie wszystko jest fikcją, pewne rzeczy istniały kiedyś i były pomysłem do umieszczenia w książkach. Fanki Matyldy i babki Aleksandry były bardzo zadowolone ze spotkania. A ci uczestnicy, którzy nie czytali książek tej pisarki, stwierdzili głośno, ze na pewno po nie sięgną.

Na zakończenie były kwiaty, podziękowania, autografy i wspólne zdjęcia. A potem przy małej kawie jeszcze rozmowy – już niestety bez pani Hanny o jej wspaniałych książkach. Pisarka przyjechała do nas na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MGBP – serdecznie dziękujemy.

Więcej o: , , ,

Skip to content