Ludzie z pasją – Arkadiusz Wdowik

W ramach cyklu „Mieszkańcy powiatu i ich pasje” 27 lutego 2015r w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Arkadiusza Wdowika, który opowiadał o swojej wielkiej pasji, jaką są samochody ciężarowe. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie.

Arkadiusz Wdowik uczeń klasy IV Tt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie od najmłodszych lat interesuje się samochodami ciężarowymi. Od kilku lat zaczął zajmować się również modelarstwem. Pierwszym modelem była SCANIA, następnym był model ciężarówki VOLVO FH16 w skali 1:24. W VIII Mistrzostwach Polski w modelach pojazdów ciężarowych “Modell Truck Mania” w Opolu jego model ciężarówki Volvo FH16 zdobył najwyższą ilość punktów, zajmując pierwsze miejsce w kategorii junior. Było to pierwsze zwycięstwo Arkadiusza Wdowika w tak prestiżowych zawodach.

Wszystkie jego modele zostały wystawione w bibliotece. Ale nie tylko składanie modeli samochodów ciężarowych go fascynuje. Ma zaledwie 20 lat i już jest wytrawnym kierowcą samochodów ciężarowych. Jak sam mówi, dobrze czuje się za kierownicą i uwielbia wyjeżdżać w długie trasy, niejednokrotnie za granice Polski. Pan Arek jest bardzo dobrym uczniem, jako świetny kierowca zarabia już na swoje utrzymanie i potrafi jeszcze znaleźć czas na rozwijanie swojej pasji. Gratulujemy szkole takiego ucznia a firmie, w której pracuje takiego pracownika, ale przede wszystkim rodzicom takiego syna, z którego mogą być dumni.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie dziękuje Dyrekcji oraz Bibliotece Szkolnej Zespołu szkól Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie za pomoc przy organizacji spotkania. Serdeczne podziękowania również dla Firmy Transportowej TRADING Zbigniewa Chodorka za udostępnienie jednego ze swoich samochodów ciężarowych, który był nie lada atrakcją dla uczestników spotkania.

Więcej o: , ,

Skip to content