“Lodowa pułapka” Kitty Sewell

16 października 2013r spotkały się uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki przy MGBP w Wieruszowie, żeby omówić książkę Kitty Sewell „Lodowa Pułapka”.

Poznajemy przeszłość Dafydda – lekarza, który po nieudanej operacji rezygnuje z dobrze zapowiadającej się kariery i wyjeżdża na Alaskę pracować jako lekarz w niewielkim miasteczku, oraz teraźniejszość – gdzie Dafydd chce się dowiedzieć, jak to jest możliwe, że jest ojcem bliźniaków z kobietą, z którą nic go nie łączyło.

Książka ma wiele mrocznych, zawiłych i trudnych wątków.Główny bohater spotkał w życiu dwie kobiety, które w jakiś sposób skomplikowały mu życie. To żona Isabel z którą nie może mieć dzieci i Sheila – przełożona pielęgniarek w szpitalu na Alasce i matka 13 letnich bliźniąt, których rzekomo on jest ojcem. Sheila to zła, zimna kobieta, zdolna poświęcić dla zysku wszystko, nawet własne dzieci. Natomiast Dafydd to bohater pozytywny, ciepły, chociaż bez silnego charakteru, którego życie nie jest łatwe, jednak znajdujący na koniec szczęście.

Lektura trzymająca w napięciu. Końcówka książki zaskakuje, jednocześnie szczęśliwie dla Dafydda rozwiązuje zagadkę ojcostwa.

Spotkanie nasze obfitowało w miły akcent, gdyż jedna z pań Klubowiczek – pani Hania – miała urodziny, które uczciliśmy serdecznymi życzeniami oraz laurką z podpisami i książką.

Następne spotkanie zaplanowano w listopadzie i będziemy omawiać „Czas nadziei” Jolanty Wachowicz Makowskiej.

Więcej o: , , ,

Skip to content