Kwiecień miesiącem książki

18 kwietnia odwiedziliśmy wraz z Elżbietą Żłobińską z Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu. Filia w Wieruszowie dzieci ze Żłobka Miejskiego w Wieruszowie. W kwietniu są dwa święta poświęcone książkom. Pierwsze to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, które przypada 2 kwietnia, to dzień urodzin autora baśni Hansa Christiana Andersena drugie to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony 23 kwietnia.

Z tej okazji własnie wybralismy sie do dzieci do wieruszowskiego żłobka. Rozmawialiśmy o książkach, które mogą być najlepszymi przyjaciółmi. Pani Elżbieta Żłobińska zaprezentowała dzieciom bajkę o Kotku w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Sposób ten to ….Teatrzyk Kamishibai, wywodzacy się z Japonii. Wszyscy cudownie się bawili. Dzieci w podziękowaniu podarowały nam uśmiech i piękne podziękowania.