Książkowy Miś w Powiatowej Bibliotece Publicznej

14 października 2009 roku minęła 83 rocznica pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’a w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie włączyła się do obchodów tego święta nawiązując do siedmioletniej tradycji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia. 4 grudnia 2009 r. w siedzibie biblioteki zorganizowano imprezę czytelniczą, której głównym bohaterem był Niedźwiadek o Bardzo Małym Rozumku. Dzieci podczas spotkania miały okazję poznać historię Kubusia oraz obejrzeć zdjęcia Krzysia i maskotek będących pierwowzorami bohaterów książkowych. Uczniowie brali również udział w różnych grach i zabawach oraz uczyły się piosenki o Kubusiu Puchatku.

Podczas spotkania nie zabrakło także głośnego czytania. Na dzieci czekał również poczęstunek – “małe co nieco”. Dzieci natomiast oprócz życzeń “stu baryłek miodku”, “jeszcze bardziej pękatego brzuszka”, “wielu rozbrykanych i oddanych przyjaciół” miały dla swojego ulubionego Misia wiele przygotowanych przez siebie prezentów w postaci przepięknych rysunków.

Więcej o: , , , ,