Książkomaniacy na start!

Książkomaniacy - plakat

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki we współpracy z Gminą Sokolniki i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach ogłasza międzygminny konkurs czytelniczy „Książkomaniacy na start!” przeznaczony dla młodzieży w wieku 11-14 lat.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbywa się na terenie poszczególnych gmin, gdzie koordynatorami są biblioteki gminne i miejsko-gminna. Ten etap powinien wyłonić trzyosobowe drużyny, które będą reprezentowały daną bibliotekę i gminę podczas drugiego etapu.

Finał konkursu (drugi etap) odbędzie się 26 kwietnia 2016 r. w Sokolnikach i będzie miał formę wielkoformatowej gry planszowej. Podczas gry zawodnicy poszczególnych drużyn będą musieli odpowiadać na pytania, pokonywać przeszkody i wykonywać różne zadania. Wygra ta drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów, a kolejność dotarcia poszczególnych zawodników do mety również będzie punktowana.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie? Przede wszystkim trzeba przeczytać trzy powieści znakomitego polskiego pisarza – Pawła Beręsewicza: „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i „Wszystkie lajki Marczuka”. Ponadto każdy z uczestników powinien posiadać poczucie humoru, chęć do wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Organizatora i Gminę Sokolniki.
Nagrodą dla wszystkich uczestników rozgrywki finałowej będzie spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem. Pisarz będzie również jurorem podczas finału.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne w bibliotekach gminnych i miejsko-gminnej.

Książkomaniacy - plakat

Regulamin konkursu

Pobierz/wydrukuj (PDF, Unknown)

Więcej o: ,

Skip to content