KOSMICZNE SPOTKANIE AUTORSKIE W WÓJCINIE

W piątek 1 października 2021 roku w  wójcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie  z Panem Krzysztofem Kochańskim w ramach akcji  „Z Książką na Walizkach – IX Łódzkie Spotkania Autorów z Młodymi  Czytelnikami”. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Wszyscy jesteśmy kosmitami” i nawiązywało do obchodzonego obecnie Roku Stanisława Lema, w 100-lecie jego urodzin. Wydawnictwo Literatura, które jest organizatorem akcji „Na Walizkach”,  jest także organizatorem konkursu plastycznego, nawiązującego do hasła przewodniego akcji.  Temat tegorocznego konkursu: „Przybysz z kosmosu – jak go sobie wyobrażasz”, zachęcił bardzo wielu uczniów do wzięcia  w nim udziału, wpłynęło 28 prac. Trzy z nich otrzymały nagrody i dyplomy    od Literatury  i pojechały na finał do Rząśni. Autorzy pozostałych prac zostaną nagrodzeni przez naszą bibliotekę,  a ich prace będzie można zobaczyć na wystawie w czytelni biblioteki.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom klas IV-VIII, za udział w spotkaniu i konkursie.