Konkurs Recytatorski w Łubnicach

W Centrum Kultury Wsi Łubnice, dnia 23 listopada 2017 roku odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu recytatorskiego dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych klas VI –VII. Organizatorami konkursu były: Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach i biblioteka szkolna w Łubnicach.

Do udziału w konkursie zgłosiły się wszystkie szkoły, ogółem 19 osób. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy VI – VII i gimnazjum klasy II –III. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i recytowali wiersze na wysokim poziomie.

Komisja w składzie : Pani Katarzyna Idzikowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, Pani Jadwiga Podejma, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łubnicach, Pani Barbara Panek, prowadząca Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolesławcu, wyłonili następujących zwycięzców:

Szkoła Podstawowa:

• Milena Błach, SP Wójcin,
  • Kamila Znamiec, SP Dzietrzkowice,
  • Patrycja Siubijak, SP Dzietrzkowice,

Wyróżnienia:

• Agnieszka Wypych, SP Wójcin,
  • Jakub Panek, SP Wójcin,
  • Maria Warga, SP Łubnice

Gimnazjum:

• Julia Zysiek,
  • Zuzanna Filipczyk,
  • Julia Warga

Tegoroczna, pierwsza edycja konkursu poświęcona była polskim autorom wierszy: Agnieszce Osieckiej, Halinie Poświatowskiej, Leopoldowi Staffowi i Bolesławowi Leśmianowi. Organizatorzy bardzo dziękują członkom komisji i nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu oraz młodzieży za podjęty trud przygotowania się do recytacji niełatwej poezji.