Konkurs Recytatorski w GPB w Łubnicach

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach, dnia 24 kwietnia 2007 roku, gościła uczniów z klas I – III szkół podstawowych Gminy Łubnice, uczestników konkursu recytatorskiego pn. „POEZJA BLIŻSZA DZIECKU”.

Siedemnaścioro uczniów, bardzo dobrze przygotowanych przez swoich wychowawców, przystąpiło do recytacji przepięknych wierszy znanych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i in.

Zwycięzcy wyłonieni zostali w kategoriach poszczególnych klas, okazało się, że najlepsze w recytowaniu wierszy są dziewczynki.

W klasach pierwszych zwyciężyły: Marcelina Błach (SP Łubnice), Magdalena Gugla (SP Dzietrzkowice), Marta Świerczyńska (SP Wójcin).

W drugich klasach najlepsze były: Anita Otorowska (SP Łubnice), Roksana Wejner (SP Wójcin), Natalia Lis (SP Łubnice), Gabriela Armanowska (SP Wójcin).

W kategorii klasy trzeciej najładniej recytowały : Katarzyna Ciaszczyk (SP Dzietrzkowice), Katarzyna Mączka (SP Wójcin), Natalia Olek (SP Łubnice) i Kamila Lipieta (SP Dzietrzkowice).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały, p. Wiesława Mączka wychowawca klasy drugiej w Łubnicach i kierownik GBP Dorota Wejner oraz wychowawcy i opiekunowie, z którymi dzieci przybyły do biblioteki.