Jubileuszowy X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Jubileuszowy X Ogólnopolski Tydzień  Czytania Dzieciom

Już od 10 lat Fundacja ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom namawia dorosłych, by codziennie dzieciom czytali, gdyż jest to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka i jego edukacji.

W roku 2011 X Ogólnopolski Tygodniu Czytania Dzieciom trwał od 29 maja do 5 czerwca. W jubileuszowe obchody włączyła się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. Do wspólnego czytania dzieciom zaprosiła przedstawicieli min. Starostwa Powiatowego, Policji i Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego, Wieruszowskiego Domu Kultury, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Powiatowego, Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego. Wszyscy zaproszeni goście chętnie zgodzili się poczytać naszym pociechom. W wieruszowskich szkołach, przedszkolach, świetlicach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy. W to doroczne święto czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk: radni, nauczyciele, bibliotekarze itp.

31 maja 2011 – IV Festiwal Piosenki z bajki

31 maja br. już po raz czwarty odbył się Powiatowy Festiwal pn.: “Piosenki z bajki”, nad którym honorowy patronat objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W koncercie galowym wystąpili uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z powiatu wieruszowskiego i śpiewali swoje bajkowe piosenki. Korzystając z okazji Koordynator Wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom Elżbieta Dąbrowska złożyła podziękowania wszystkim, którzy chętnie włączają się do akcji głośnego czytania.

2 czerwca 2011 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

2 czerwca br. przed szkolną, dziecięcą publicznością w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie oraz w Oddziale Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili znakomici goście. Jak co roku nie zabrakło służb mundurowych. Policję reprezentował Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek a straż pożarną sam Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Wieruszowie Waldemar Kopacki. Czytała również Karolina Boguś i Lidia Beljuli przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Wieruszowie a także Monika Kuc-Mielcarek z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wieruszowie. Wieruszowski Dom Kultury reprezentowała Paulina Tyra a Urząd Miejski Elżbieta Biczysko i Waldemar Urbaniak.

Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy w wykonaniu tak znakomitych gości. Dzieci w podziękowaniu przygotowały dla gości własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie całej imprezy uczniowie otrzymali od gości słodkie niespodzianki. W szkole, nad całą imprezą, czuwała pani Beata Łuczak nauczycielka klas I-III oraz pani dyrektor SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie Beata Piekielna.

3 czerwca 2011 – Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 1 i Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieruszowie

3 czerwca br. głośne czytanie odbyło się w wieruszowskich przedszkolach: Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 1 oraz w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3. Przed dziecięcą publicznością wystąpili: Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek, Agata Śniady przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Wieruszowie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie: Karolina Boguś, Marta Siubijak. Ilustrowany Tygodnik Powiatowy reprezentował Jerzy Przybył. Po raz pierwszy dla dzieci czytał także sam burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wierszy przygotowanych przez gości. W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie imprezy przedszkolaki dostały od wszystkich czytających słodkie niespodzianki.

Warto również zaznaczyć, że do tej ogólnopolskiej kampanii włączyły się także biblioteki z całego naszego powiatu. Nad całością imprez czuwała Elżbieta Dąbrowska Koordynator Wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – zaangażowanych było blisko 6,4 tys. koordynatorów i liderów w 2,6 tys. miejscowościach. Patronat nad Jubileuszem objęli: Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie! Dla przyjemności.Tak, by pokochały czytanie!

Więcej o: , , , , , , , ,

Skip to content