Joanna Papuzińska w Wójcinie

W samo południe w czwartek, 9 maja 2013 roku w Filii Bibliotecznej w Wójcinie (GBP Łubnice) gościliśmy Panią Joannę Papuzińską, znaną autorkę książek i wierszy dla dzieci. Pisarka przyjechała do biblioteki w ramach akcji „Z książką na walizkach – wokół Tuwima”, akcji promującej czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych we współpracy z Wydawnictwem Literatura w Łodzi.

Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej w Wójcinie oraz klasy III szkoły podstawowej w Łubnicach. Z okazji I Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami ogłoszony został konkurs plastyczny: „Rany Julek! Za co lubię Juliana Tuwima”, na który odpowiedziała ponad połowa przybyłych uczniów. Z pośród 20 prac konkursowych Pani Joanna Papuzińska wybrała trzy, których autorzy nagrodzeni zostali książkami Wydawnictwa Literatura. Twórcami zwycięskich prac okazali się: Tobiasz Chrzan, Natalia Gołębiowska i Karina Walczak. Praca Tobiasza Chrzany z klasy pierwszej została oceniona najwyżej i pojechała na finał do Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów dzieciom, które zakupiły książki oraz podziękowaniem pisarce za miłe słowa i przeżyte wspólnie emocje.

Więcej o: , , , ,

Skip to content