IX Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

8 czerwca 2016 r. w Wieruszowskim Domu Kultury o godz.10.00 odbył się IX Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki”. Ogłoszony został  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie

Festiwal odbył  się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”  pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego.  Na konkurs wpłynęło 25 zgłoszeń z 5 przedszkoli i 6 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.   Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Wśród placówek,  które przystąpiły do konkursu znalazły się :Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek” w Wieruszowie, Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3 w Wieruszowie, Przedszkole w Dzietrzkowicach, Przedszkole w Czastarach, Gminne Przedszkole w Galewicach oraz szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie, Szkoła Podstawowa w Niwiskach, Szkoła Podstawowa w Biadaszkach, Szkoła Podstawowa w Teklinowie, Szkoła Podstawowa w Wyszanowie.

Dzieci śpiewały repertuar  bajkowy. Pojawiła się Pszczółka Maja, Kaczka- Dziwaczka  Laleczka z saskiej porcelany, Czarownica  oraz  wiele innych bajkowych postaci. Oprócz wspaniałego wykonania dzieci prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach. Wielu wykonawcom towarzyszyły chórki oraz  zespoły choreograficzne, które pokazały się w układach tanecznych  przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Prace oceniał komisja konkursowa w składzie:

  • Magdalena Burzała
  • Dominika Glac
  • Krzysztof Bezen
  • Dawid Kosakiewicz

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

W  kategorii  Przedszkola

I miejsce  Sandra Polowy  -Gminne Przedszkole w Galewicach

II miejsceMałgorzata Kościarz -Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek” w Wieruszowie

III miejsceAdam Urbanek – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Czastarach

W kategorii Szkoły Podstawowe I-III

I miejsce-  Natalia Kołodziej Szkoła Podstawowa  nr 1 im. J. Korczaka  w Wieruszowie

II miejsce Zuzanna Górska  Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie

III miejsce- Dobrosława Burzała– Szkoła Podstawowa  nr 1 im. J. Korczaka  w Wieruszowie

Wyróżnienia

Maciej Rachwał- Szkoła Podstawowa w Wyszanowie

Maja Smolis –Szkoła Podstawowa w Niwiskach

Nagrodę Specjalną za bajkowy strój otrzymały  „Świnki trzy”

Zuzanna Górska Tatiana Jaroch, Aleksandra Walorczyk – Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Wieruszowie.

Nagrody małym gwiazdom wręczała w imieniu starosty Paulina Jany. Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki. Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu a także Sebastianowi Owczarkowi – akustykowi oraz Ryszardowi Zychowi za zdjęcia.

Sponsorem nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie  oraz Wieruszowski Dom Kultury.

Więcej o: , ,

Skip to content