IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Sokolnikach

Podczas XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1-7.06.2012) Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki po raz kolejny przyłączyła się do
znanej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Do wspólnego, głośnego czytania zaproszeni zostali pracownicy Urzędu Gminy w Sokolnikach, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki, mistrz kominiarski, policjant oraz ratownicy medyczni. Zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane wiersze we wszystkich przedszkolach w naszej gminie. Urząd Gminy w Sokolnikach reprezentowała Pani Wicewójt Renata Świeściak, GOKSiT- Pani Dyrektor Zofia Siwik oraz Katarzyna Kasztan, Powiatowe Centrum Medyczne- Oddział Pogotowia Ratunkowego -Panowie Wojciech Zdanowski oraz Mariusz Małys, KPP Wieruszów- Posterunek w Lututowie pomimo licznych obowiązków reprezentował mł.asp. Kamil Owczarek, a Zakład Kominiarski – Pan Zbigniew Mazurkiewicz.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały i chętnie odpowiadały na pytania czytających. Oprócz słuchania wierszyków dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca przybyłych gości oraz porozmawiać na wiele innych i równie ciekawych tematów.

05.06.2012 – we wtorek głośne czytanie odbyło się w Przedszkolu w Pichlicach oraz w Przedszkolu w Sokolnikach. 06.06.2012 – wiersze czytane były w Przedszkolu w Starym Ochędzynie oraz w Przedszkolu w Walichnowach.

Na koniec każdego spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek dot. akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz słodkości.

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki bardzo serdecznie dziękuje wszystkim czytającym za ogromne zaangażowanie w akcję, a Przedszkolom za bardzo miłe przyjęcie.

Więcej o: , , , ,

Skip to content