IV Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami w Wójcinie

W środę 4 maja 2016 roku w wójcińskiej Bibliotece młodzi czytelnicy, uczniowie klas IV –V szkoły podstawowej, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Wakułą, pisarzem, rysownikiem – humorystą , ilustratorem. Spotkanie odbyło się w ramach IV Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z Książką na Walizkach”.

Głównym tematem spotkania była historia Polski, a szczególnie nasi władcy, o których z humorem opowiada Paweł Wakuła w swojej najnowszej książce „Jagiełło pod prysznicem”. Książka stanowi zachętę do uczenia się historii, dla tych, którzy uważają ją za nudną. Autor niezwykle interesująco przedstawił informacje o swoich innych książkach, adresowanych do młodych czytelników.

Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki zorganizowany z okazji IV Łódzkich Spotkań „Na Walizkach”, którego temat brzmiał „Odkrywcy”. Wszyscy autorzy prac konkursowych otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Literatura i GBP Łubnice. Praca Mileny Błach, została wybrana przez Pana Pawła i pojechała na Finał do Sieradza. Na zakończenie każdemu, kto zakupił bądź otrzymał w nagrodę książkę, Paweł Wakuła opatrzył ją dedykacją i rysunkiem.

Więcej o:

Skip to content