IV edycja programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego Z EKOLOGIĄ NA TY – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach!

Jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski corocznie, w ramach swoich możliwości finansowych realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, w szczególności dzieci
i młodzieży.

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego „Z EKOLOGIĄ NA TY” – IV edycja.
Zadanie realizowane będzie do 30 listopada br. .

W ramach programu zostaną przeprowadzone dwa konkursy o tematyce ekologicznej skierowane do uczniów szkół z terenu powiatu wieruszowskiego.

Konkurs: “Człowiek jako element przyrody” ma formę olimpiady wiedzy ekologiczno – przyrodniczej i skierowany jest do uczniów klas IV- VI Szkół Podstawowych, klas I-III Gimnazjum oraz Szkól Ponadgimnazjalnych. Konkurs obydwa się w dwóch etapach. Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączonym regulaminie.

Konkurs: „Bliżej natury– Z ekologią na TY” składa się z dwóch części:

  • konkursu fotograficznego skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalyych,
  • konkursu na hasła o treści ekologicznej adresowanego do uczniów szkół podstawowych.

Szczegółowe informacje o konkursie umieszczono w załączonym regulaminie. W załączniku znajduje się również karta zgłoszenia do konkursu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ww. konkursach!

Pobierz/wydrukuj (PDF, Unknown)

Pobierz/wydrukuj (PDF, Unknown)

Więcej o: , ,

Skip to content