II. Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren

Fundacja ABCXXI – Cala Polska czyta dzieciom wraz z wydawnictwami Literatura, Publicat i Stentor zaprasza do udziału w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na książkę dla dzieci i młodzieży.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pana Bogdana Zdrojewskiego, we współpracy z Ambasadą Szwecji. Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich, zarówno pisarzy, jak i tych wszystkich, którzy dopiero próbują swoich sił w literaturze. Forma i tematyka są dowolne – może to być bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań, wierszem lub prozą.

Konkurs dotyczy utworów w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku do 6 lat, dla dzieci w wieku od 6-10 lat, dla dzieci w wieku 10-14 lat.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, oddzielnie w każdej kategorii. Pierwsza nagroda wynosi 15 000 PLN, druga – 10 000 PLN, a trzecia 5 000 PLN. Najlepsza praca konkursowa zostanie dodatkowo uhonorowana Grand Prix Konkursu – rzeźbą autorstwa Doroty Dziekiewicz-Pilich przedstawiającą Pippi Pończoszankę podnoszącą konia.

Termin nadsyłania prac: do 31 stycznia 2010. Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 30 czerwca 2010.

Szczegółowy regulamin Konkursu można znaleźć na stronie www.cpcd.pl. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: konkurs@cpcd.pl. lub pod numerem: k. 0 609 153 472 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00).

Więcej o: , , ,

Skip to content