I Międzypowiatowa Wystawa Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością

W dniu 3 marca 2015r w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie w samo południe odbyło się otwarcie I Międzypowiatowej Wystawy Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością w powiecie wieruszowskim, na którą przybył m.in. Andrzej Szymanek Starosta Powiatu Wieruszowskiego, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Wieruszowie Alicja Ruta, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Ochocka, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku Paweł Szandała, Kierownik Domu Samopomocy w Chróścinie Wioletta Lis oraz inni przedstawiciele ośrodków biorących udział w wystawie min. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie a także uczniowie z Zespołu Szkól nr 2 w Wieruszowie z opiekunką Aleksandrą Węclewską.

Inicjatywę zorganizowania przeglądu prac wykonanych w 16 instytucjach podjął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach. Jego pomysłodawczynią była pani Kinga Kozarów. Uroczysta inauguracja wystawy miała miejsce w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Ekspozycja prezentuje ok 350 prac, których autorami są osoby niepełnosprawne reprezentujące powiaty: wieluński, wieruszowski, sieradzki i pajęczański. Prezentowane prace wykonane są różnymi technikami, od przedmiotów codziennego użytku, poprzez elementy wyposażenia wnętrz. Podczas wystawy można obejrzeć prezentację multimedialną, która zawiera krótkie informacje o ośrodkach oraz fotorelacje z przygotowań do wystawy. Patronat nad imprezą w powiecie wieruszowskim objął Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek.

Wystawa będzie prezentowana do 26 marca. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o: , ,

Skip to content