Grzechotka – Joanny Jodełka – łatwa czy trudna lektura?

We wtorek 20 sierpnia 2013r w MGBP W Wieruszowie spotkały się uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książek. Tym razem omawiano “Grzechotkę” Joanny Jodełka.

Książka trudna, poruszająca bolesny, społeczny temat: handel dziećmi nowo narodzonymi. Główna bohaterka młoda dziewczyna, Edyta Skomorowska budzi się pewnego dnia u siebie w pokoju i nie pamięta co się wydarzyło. Była w ciąży, nie pamięta porodu, a teraz nie ma dziecka.

Poznajemy wiele postaci, pozornie nie mających związku z główną bohaterką i jej zaginionym dzieckiem. Jest psycholog Weronika Król, policjant, ginekolog pozbawiony prawa wykonywania zawodu, notariusz i jego matka, właścicielka agencji, koleżanka Joanny, dziennikarka i jest żmija, którą każda osoba czytająca książkę inaczej interpretuje i odbiera. Jednak te wszystkie wątki tworzą spójną całość, która prowadzi do rozwiązania zagadki.
Książka wymaga dużego skupienia, porusza trudne tematy. Nic w niej nie jest proste, każda postać zawiła o różnej przeszłości.

Dla części pań czytających tą książkę była to ciekawa lektura, ale nie poprawiająca humor i nie nastrajająca pozytywnie. Innym książka się podobała jako kryminał trzymający w napięciu.

Więcej o: ,

Skip to content