Gminny Konkurs Plastyczny pn. „PORTRET ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II” w Łubnicach

W związku z ustanowionym 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II i 100 rocznicą urodzin Karola Wojtyły, dla uczczenia  Papieża Polaka oraz zachowania Jego Wielkości w pamięci młodego pokolenia, Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach, przy współorganizacji bibliotek szkolnych, w maju ogłosiła konkurs plastyczny pn. „Portret Świętego Jana Pawła II”.

Na w/w konkurs wpłynęło 25 prac plastycznych, wykonanych przez uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Łubnice. Klasy V – VI  dostarczyły 13 prac, klasy VII –VIII dostarczyły 12 prac. Ogółem udział w konkursie wzięło 25 osób, w tym: 5 ze szkoły podstawowej w Łubnicach, 17 ze szkoły podstawowej w Dzietrzkowicach i 3 ze szkoły podstawowej w Wójcinie. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa klasy V – VI i szkoła podstawowa klasy VII -VIII.

Dnia 25 czerwca 2020 roku odbyło się wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu oraz dyplomów i nagród jego zwycięzcom.

Laureaci w poszczególnych kategoriach:

Klasy V -VI

I     miejsce :   Weronika Musiewicz     –  SP Wójcin,

Jakub Glapa                     –  SP Łubnice,

II    miejsce :   Szymon Chadryś             –  SP Dzietrzkowice,

Norbert Znamiec            –  SP Dzietrzkowice,

III   miejsce :   Łukasz Zaton                   –  SP Dzietrzkowice,

Klasy VII – VIII

I     miejsce :   Zuzanna Chadryś              – SP Dzietrzkowice,

Natalia Osadnik                – SP Dzietrzkowice,

Julia Wydmuch                 – SP Dzietrzkowice,

II    miejsce :   Wiktoria Kaleta                – SP Dzietrzkowice,

Wiktoria Kwiatkowska   – SP Dzietrzkowice,

III  miejsce :     Maria Warga                    – SP Łubnice,

Daria Wesoła                   – SP Dzietrzkowice.

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach bardzo dziękuje bibliotekarzom szkolnym,   nauczycielom oraz komisji konkursowej za pomoc w organizacji konkursu,  szczególne podziękowania kieruje do uczniów, którzy wzięli w nim udział i wykonali piękne prace plastyczne.

GBP Łubnice