Gimnazjalista finansista – wycieczka do przedsiębiorców

W dniu 8 września 2005 r. w ramach projektu “Gimnazjalista – finansista”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie, młodzież z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie, uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do przedsiębiorców. Celem wyjazdu było zapoznanie się uczniów z zasadami prowadzenia przedsiębiorstw na przykładach firm działających na terenie powiatu wieruszowskiego. Wyjazd był finansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach otrzymanej przez bibliotekę dotacji na realizację projektu. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów wraz z opiekunami panią Katarzyną Miś-Prokop, Małgorzatą Szachtą oraz pracownikami biblioteki Katarzyną Idzikowską oraz Elżbietą Wierzbą.

Młodzież miała okazję zobaczyć jeden z największych zakładów, znajdujących się na terenie powiatu wieruszowskiego, producenta mebli sypialnych „Helvetia”. Przewodnikami po zakładzie byli: pan Waldemar Gnych Kierownik Produkcji oraz pan Zbigniew Trąpczyński Kierownik Sekcji PPS, REFA. W sposób przystępny i ciekawy, przedstawili oni gimnazjalistom cały proces powstawania mebli od płyty do gotowego elementu, opowiedzieli historię powstania i funkcjonowania zakładu, oraz pokazali jak wygląda hala produkcyjna i magazyny zakładu.

Drugim zakładem, który zwiedziła młodzież był STYROPEX znajdujący się w Galewicach, producent styropianu. Przewodnikami po zakładzie był pan Dyrektor Eugeniusz Dragun oraz pan Wojciech Olszowiak Kierownik Produkcji. Przedstawili gimnazjalistom historię i zasady funkcjonowania zakładu oraz proces produkcji styropianu. Młodzież miała okazję prześledzić linię produkcyjną styropianu oraz poznać jego wszechstronne zastosowanie.

Następnym punktem programu wycieczki był pobyt w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie gm. Galewice. Po ośrodku oprowadził młodzież dyrektor placówki pan Leszek Babiński. Na zakończenie gimnazjaliści miło spędzili czas przy grillu, śpiewając i bawiąc się wraz z innymi uczniami przebywającymi w ośrodku.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie serdecznie dziękuje pan Prezesowi Helvetii Tomaszowi Ochędzan oraz dyrektorowi STYROPEXU panu Eugeniuszowi Dragunowi za życzliwość i miłe przyjęcie młodzieży gimnazjalnej w swoich zakładach.

Zobacz zdjęcia z wycieczki gimnazjalistów do przedsiębiorców

Więcej o:

Skip to content