Gimnazjaliści gościli u przedsiębiorców

W dniu 17 czerwca 2005 r. w ramach projektu “Gimnazjalista – finansista”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie, młodzież z gimnazjów z powiatu wieruszowskiego, uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do przedsiębiorców. Celem wyjazdu było zapoznanie się uczniów z zasadami prowadzenia przedsiębiorstw na przykładach firm działających na terenie powiatu wieruszowskiego. Wyjazd był finansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach otrzymanej przez bibliotekę dotacji na realizację projektu. W szkoleniu wzięło udział 41 uczniów wraz z opiekunami.

Odwiedzono następujące przedsiębiorstwa:

  • 1. Firmę Produkcyjno-Handlową „KREACJA” p. Anety Kuklińskiej- Bulesowskiej w Wieruszowie. Uczniowie zwiedzili linię produkcyjną szytej odzieży. Przedstawiciel firmy wyjaśnił zasady i funkcjonowanie firmy oraz przestawił historię przedsiębiorstwa.
  • 2. Fabrykę mebli tapicerowanych„Topline” w Soplu – spółka polsko-duńska. Młodzież zwiedziła fabrykę i zapoznała się z zasadami funkcjonowania spółki polskiej z zagranicznym partnerem. Na zakończenie wizyty uczniowie obejrzeli wystawę gotowych mebli produkowanych na eksport.
  • 3. Gospodarstwo ogrodnicze p. Mariusza Kurzyńskiego w Osieku. Uczniowie zapoznali się z nowoczesną uprawą pomidora i ogórka szklarniowego. Właściciel przedstawił historię swojego przedsięwzięcia. W wieku 20 lat wyjechał za granicę. Za środki zarobione za granicą zbudował pierwszy tunel, nie mając wykształcenia ogrodniczego. Obecnie jest największym potentatem produkcji pomidora w powiecie.
  • 4. Tartak oraz stolarnię „Stolwit” p. W. Kacyny w Galewicach. Młodzieży zaprezentowano ścieżkę technologiczną produkcji elementów drewnianych od momentu ścięcia drzewa do gotowego produktu. Zapoznano ją również z historią zakładu, sposobami jego finansowania i działalnością.
  • 5. Gospodarstwo agroturystyczne p. Eugeniusza Kasprzaka na Niwiskach. Młodzież zwiedziła gospodarstwo i zapoznała się z zasadami jego finansowania,głównie ze środków kredytowych. Gospodarstwo jest ubiegłorocznym laureatem konkursu pn.; „Zielone lato 2004” na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie łódzkim.

Zobacz zdjęcia z wizyty gimnazjalistów u przedsiębiorców powiatu wieruszowskiego

Wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie dziękuje wszystkim przedsiębiorcom za współpracę oraz miłe przyjęcie młodzieży oraz opiekunom gimnazjalistów Katarzynie Miś-Prokop oraz Ewelinie Sokołowskiej.

Więcej o: , , ,

Skip to content